top of page
Anchor 1

ЧАШИ, ШИШИЊА И ТЕРМОСИ
за врвно уживање во чистата вода од чешма дома и во движење

Исфрлете ја сосема пластиката за една употреба! Врвниот дизајн и квалитет на BWT производите ви овозможуваат и врвно уживање во водата од чешма дома или во движење. 

BWT_Trinkglas_neu_wasser_freisteller_Still - Filled - Wave.png

BWT Copyrighy 2020

BWT Drinking Чаша 300ml

Безвременски убави чаши за пиење. Овие робусни чаши за вода се совршен додаток на палетата на стаклени бокали и ќе ја разубават секоја маса.

CRYSTAL - carafe luxe - white.png

BWT Deluxe стаклен бокал 1.2 l

Бокал од рачно-дувано кристално стакло. Поради својата јасна, елегантна форма, овој стаклен бокал е привлечен за очите на секоја маса. Розово - белиот силиконски прстен овозможува едноставен показател за мирна и газирана вода.

BWT Copyrighy 2020

CRYSTAL - carafe luxe - pink.png

BWT Copyrighy 2020

BWT Standard стаклен бокал 1.1 l

Робустен стаклен бокал за сода. Стилски стаклен бокал со отвор од 360° кој ќе додаде стил на секоја маса. Опционалните AQA ознаки сигнализираат дали е обична или газирана вода.

500ml GLASS - bottle - high end.png
750ml GLASS - bottle.png
750ml GLASS - bottle.png

BWT Horeca стаклени шишиња

Минерализирана вода со магнезиум послужена со стил. Послужете ја вашата минерализирана вода со магнезиум на елегантен начин со оваа стабилна серија стаклени шишиња. Изборните ознаки AQA сигнализираат дали е обична или газирана вода.

BWT Copyrighy 2020

BWT термос за топло и ладно 500 ml

Топло и ладно во движење. Направено од двослоен нерѓосувачки челик, ова шише со термос ќе ги одржува пијалоците топли или ладни неколку часа. Меката облога овозможува удобно држење. Капачето се отстранува со завртки и овозможува ергономично пиење.

BWT Copyrighy 2020

STEEL - pink - strap.png
STEEL - blue - strap.png

BWT Copyrighy 2020

600ml TRITAN_to go-arctic bluestrap_strainer_1280x1280px.png
600ml TRITAN - to go - pink - strap - strainer.png

BWT Copyrighy 2020

BWT стаклено шише 550 ml

BWT воведе висококвалитетно стаклено шише со силиконска кутија со атрактивен дизајн за својата палета на шишиња што се полнат. Шишето може да се персонализира со употреба на name tag AQA во прерамката за носење.

600ml TRITAN - sports - arctic blue - strap v2.png
600ml TRITAN - sports - magenta - strap.png

BWT Sport Tritan Рефил 600 ml

Идеално спортско шише со flip-flop затворач. Ременот за рака и затворачот со преклоп и диспанзер за пиење го прават ова шише идеален придружник за спорт или во движење.

BWT Copyrighy 2020

BWT Sport Tritan Strainer 600 ml

Шише за пиење вода за подобар вкус. Ова модерно шише за пиење е изработено од висококвалитетен TritanTM. Интегрираната цедалка овозможува непречено уживање во пиењето - едноставно додадете малку вкус на вашата вода.

600ml TRITAN - to go - pink - strap_1280x1280.png
600ml TRITAN - to go - arctic blue - strap.png

BWT Copyrighy 2020

BWT Tritan шише 600 ml

Шише за пиење вода во движење. Шише за пиење вода изработено од висококвалитетен TritanTM соголем отвор и лента за раце. Ова шише ќе стане вашиот нов најдобар пријател насекаде со вас, безразлика со што се занимавате.

GLASS 600ml - To Go - pink_Strap front.png
GLASS 600ml - To Go - arctic_strap front.png
375ml TRITAN - kids decal 03 - to go.png

BWT Copyrighy 2020

BWT Sport детско шише 375 ml

Шишиња за пиење за најмалите. Децата не само што ќе ги сакаат светлите мотиви, туку иедноставното затворање на преклопот и изливот за пиење. Нема повеќе истурање - облеката ќе остане сува.

375ml TRITAN - kids decal 04 - to go_frei.png
375ml TRITAN - kids decal 02 - to go (2)_frei.png

Детски шишиња - за дополнителна забава додека пиете. Шарените детски шишиња со атрактивни печатени дизајни имаат капак со завртка кој се одвојува за ергономично пиење. Со овие шишиња, водата за пиење станува радост.

BWT детско шише рефил 375 ml

BWT Copyrighy 2020

375ml TRITAN - kids decal 01 - to go_frei_neu.png

Продажба: Енекс Гроуп Инженеринг

Цена: Погледнете го целиот ценовник тука

bottom of page