top of page

Време е да го промениме светот капка по капка – биди креативен и освој вредни наградиИмето BWT- Best Water Technologies кажува сѐ: мисијата на BWT е да ги развива најдобрите производи и услуги за третман на вода насекаде во светот. Но, уште повеќе: водата е нашата мисија. Обезбедуваме хигиена, безбедност и здравје во секојдневниот контакт на луѓето со вода. Како дел од партнерската мрежа на BWT, ние сме горди што можеме да придонесеме за зачувување на најскапоцениот ресурс на нашата планета: водата. Мотото „За тебе и за сината планета“ (For You and Planet Blue) совршено ја изразува мисијата и стратегијата за создавање зони без (пластични) шишиња, за да ја промениме нашата пластична планета во сина планета капка по капка.


За да го прослави овогодинешниот Светски ден на водата, 22 март, BWT организира натпревар за фотографии со цел да ја подигне свеста за вредноста на водата и како секој може да придонесе за поодржливо користење на нашите скапоцени ресурси со користење на BWT шишиња со локална, минерализирана вода. Вклучете се и вие!


УСЛОВИ ЗА УЧЕСТВО

  • Во периодот од 22 март до 12 април 2023 г. направете креативна слика од вашето шише или термос BWT

  • Објавете ја вашата слика public на Instagram и означете ги @bwtglobal

  • Користете #bwtchangemaker во вашиот опис


КАКО ДО НАГРАДА

Откако ќе објавите фотографија со едно од нашите BWT шишиња со следниов Hashtag #bwtchangemaker, НЕДЕЛНИОТ ДОБИТНИК, како и ГЛАВНИОТ ДОБИТНИК ќе бидат извлечени по случаен избор. Главниот победник ќе биде објавен на 13 април 2023 година. Среќно!


ГЛАВНА НАГРАДА

На овој фото-натпревар ќе има еден главен победник. Секој што ќе објави слика со шише BWT може да ја добие главната награда, исто така и неделните победници!

Главниот победник може да избере помеѓу:

  • 2 билети за трибина на трка на Формула 1 во Монца или

  • Викенд во Best Water Hotel „Das Edelweiss Salzburg Mountain Resort“ со полупансион.


НЕДЕЛНИ ДОБИТНИЦИ

  • За време на натпреварот ќе има двајца неделни победници кои ќе се објавуваат еднаш неделно (29.03.2023. и 05.04.2023)

  • Секој неделен победник ќе добие 1 бокал за филтрација на вода со 12 филтер кертриџи и 1 персонализирано шише.

Неделните победници како и главниот победник ќе бидат споделени само на Инстаграм профилот @bwtglobal


КАМПАЊА ЗА ДОНИРАЊЕ СРЕДСТВА

За секоја објавена фотографија, BWT ќе донира 1 евро за мисијата B.water, нагласувајќи дека пристапот до вода е човеково право, како дел од општествената одговорност и посветеноста на BWT за одржливост.


За повеќе информации за наградниот фото-натпревар посетете ја веб страницата https://www.bwt.com/en/landingpage/world-water-day/


Доколку сѐ уште немате BWT термос или шише одберете од cleanwater.mk. Во моментов е активна промоцијата со 20% попуст на пакет BWT бокал за филтрација на вода и шише или термос! Внесете свежина и здрава вода во вашиот дом и исфрлете ги пластичните шишиња, променете го светот и заштитете ги водите. Одберете:


  • Бокал за филтрација на вода BWT Вида (Петрол/Пинк) + детско шишенце (сино/розе) по цена од 1.470 денари (редовна цена 1.838 ден.)

  • Бокал за филтрација на вода BWT Пингвин (Блу/Пинк) + стаклено шише (сино/розе) по цена од 2.319 денари (редовна цена 2.889 ден.)

  • Бокал за филтрација на вода BWT Вида (Петрол/Пинк) + термос (син/розе) по цена од 2.486 денари (редовна цена 3.108 ден.)


Пишете ни за нарачка на е-маил contact@eneks.mk.

16 views0 comments

Comments


bottom of page